امروز: چهارشنبه 21 آذر 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
دسته بندی صفحات
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

تحقیق درباره کنترل گر فازی

تحقیق درباره کنترل گر فازی دسته: فیزیک
بازدید: 36 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 59 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 16

دالنود مقاله درباره کنترل گر فازی

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

*تحقیق درباره کنترل گر فازی*


مقیاس گذاری استفاده های كنترل گر برای اشتباهات و تغییر دادن اشتباهات و خروجی كنترل گر از طریق طرحی انتخاب می شود كه در آن  است.(چون اشتباه e(KT)  هرگز نمی تواند بیش از  شود.) و gc=100 (زیرا از طریق شبیه سازی پی برده ایم كه كشتی، سرع تر از rad/sec 01/0 حركت نمی كند) و  (زیرا می خواهیم  را بین  محدود كنیم. داریم: ).

فرض می شود كه دستگاه فازی برای خروجی كنترل گر فازی، متقارن و مثلثی شكل با عرض 0/4 است. و در مباحثه عمومی، همه آنها در صفر متمركز شده اند.

مدل مرجع برای نشان دادن مقدار واقعی كارایی لازم انتخاب شده است بطوریكه

در این جا  كارایی خواسته سیستم را برای دماغه كشتی  مشخص می كند. ورودی های مدل وارونه فازی شامل اشتباهات و تعویض اشتباهات بین مدل مرجع و دماغه كشتی است و به صورت زیر بیان می شود:

برای هر كام از این ورودی ها 11 تابع عضویت متقارن و مثلثی شكل تعریف می شود كه در مباحثه عمومی به صورت زوج توزیع شده اند. استفاده مناسب از كنترل گر، وابسته به  و  و  می باشد و و و .(با توجه به طرح 1 در بخش 6.2.5)

برای یك كشتی باری، بالا بردن گوشه سكان  معمولا به پایین آمدن دماغه كشتی منجر می شود. این اطلاعاتی در مورد حركت وارونه دستگاه است. كه ما در مدل وارونه فازی استفاده ی كنیم. بویژه قوانین را به شكل زیر مورد استفاده قرار
می دهیم

if  is  and  is  then  is

 فرض كنید كه نركز تابع عضویت خروجی را برای این قاعده j و ci نام گذاری كنیم تا تأكید كنیم كه آن مركز، وابسته به خروجی تابع عضویت است كه تابع عضویت ith را برای مباحثه عمومی و تابع عضویت gth را برای مباحثه عمومی  دارا می باشد. نظم قانون پایه كه در جدول 6.1 بكار گرفته شده در مورد مدل وارونه فازی برای كشتی باری است. در جدول 6.1  دستگاه فازی ith را كه وابسته به علامت خطای  است و  دستگاه فازی jth  را كه وابسته به علامت تغییر خطای  است زیرا مشخص می كند. اجزای جدول، ارزش مراكز تابع عضویت مثلثی شكل و متقارن j و ci  را با عرض 0.4 برای دستگاه فازی خروجی pm در مباحثه عمومی نشان می دهد.

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

برچسب ها : کنترل گر فازی , استفاده از کنترلگرها , مقیاس گذاری , طراحی کنترل گر , سیستم های کنترل گر , تعریف کنترل گر , دانلود , دانلود مقاله , دانلود تحقیق , دانلود پایان نامه , مدل کنترلگر

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر