امروز: شنبه 16 اسفند 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
دسته بندی صفحات
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

دانلود پاورپوینت آشنایی با اوتیسم

دانلود پاورپوینت آشنایی با اوتیسم دسته: پزشکی
بازدید: 13 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 4409 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 20

اختلال عصبی اوتیسم آسپرگر اوتیسم و نوجوانی

قیمت فایل فقط 5,500 تومان

خرید

اتیسم به طور خلاصه چیست ؟

تا امروز اتیسم را نوعی اختلال عصبی-رشدی شناخته اند . اتیسم از این جهت اختلال محسوب میشود که مشخصه اصلی آن عدم تعامل با دیگران , انزوای اجتماعی  , به دلیل نقص در ارتباطات و مهارت ها و توانایی های اجتماعی است . همچنین ناتوانی در تحمل تغیرات کوچک و آزار دیدن شخص از این رویداد ها دلیل دیگریست که اتیسم  برچسب اختلال را یدک میکشد . این افراد مشکلات ارتباطی اجتماعی زیادی دارند و دل مشغول کلیشه ها و مسائل فرعی میشوند تا حدی که تصویر کلی پیش رویشان را از دست میدهند . بقول ایرانی ها مانند شخصی که در جنگل در ختی را نمیتواند ببیند . این افراد معمولا هوش طبیعی دارند اما دو حالت عقب ماندگی ذهنی و یا برعکس نبوغ غیر قابل کنترل دو لبه غلو شده این اختلال هستند. و در واقع اتیسم یک طیف از اختلال هایی مشابه با توان و جلوه های متفاوت است که همگی در ریشه , علل و نمود مشترکاتی دارند.

آخرین یافته های تصویر برداری از مغز شواهد محکم دال بر نقشه ژنتیکی و مدارهای مغزی خاص و مشابه حیواناتی که رفتار اتیستیک دارند را گزارش میکنند . امروزه یافته های زیستی خبر از برتری نقش ژنتیک در رابطه با این حالت میدهند .

طیف اتیسم میتواند زمین گیر کننده و شدید باشد در حدی که فرد قادر به مراقبت از خود نباشد , و در عین حال میتواند موجب پدیده عجیبی شود که از آن به عنوان نبوغ  در مسائلی خاص یاد کرد . مثلا ممکن است فردی اتیستیک بعد از شنیدن قطعه ای موسیقی بسیار دشوار و با وجود اینکه تا بحال آنرا نشنیده بود سریعا آنرا یاد بگرید و بدون اشکال همان قطعه را برای شما بنوازد . یا حافظه ای داشته باشد که به قول ما ایرانی ها ؛ از آدم بعید است . اتیسم در هر صورت درمان ندارد . اما اختلالی است که به سرعت و در سنین چند ماهگی قابل تشخیص است . تشخیصی یک وضعیت در زمان مناسب بزرگترین شانس درمان یا کنترل یک موقعیت خاص ، اختلال یا بیماری است و میتوان از آن وجه بد اتیسم بازهم به خاطر این علایم سریع ممنون بود چون می توان تا حد خوبی آسیب ناشی از آن را به حد اقل رساند . اما مسلما تشخیص چنین وضعی مسئولیت متخصص است و مسئولیت ما رفتن و اهمیت دادن به مساله تشخیص است . همان گونه که برای زدن واکسن در زمانی خاص راهی میشویم چرا برای تشخیص و پیش بینی وضعیت روانی آینده دست به چنین کار مهمی نزنیم ؟!

و در ادامه داریم:

آسپرگر چیست؟

اتیسم و نوجوانی 

فایل پاورپوینت 20 اسلاید

قیمت فایل فقط 5,500 تومان

خرید

برچسب ها : اختلال عصبی , اوتیسم , آسپرگر , اوتیسم و نوجوانی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر