امروز: شنبه 16 اسفند 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
دسته بندی صفحات
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

دانلود پاورپوینت متابولومیکس گیاهان دارویی

دانلود پاورپوینت متابولومیکس گیاهان دارویی دسته: پزشکی
بازدید: 15 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 147 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 34

متابولومیکس گیاهان دارویی متابولیت فوتوسنتز متابولیت های اولیه متابولیت­های ثانویه ترانس کریپتومیکس پروتئوم و پروتئومیکس

قیمت فایل فقط 6,600 تومان

خرید

مقدمه
استفاده از داروها با منشا گیاهی بدون انجام فرآوری خاصی، یعنی استفاده از پودر گیاه یا مواد موثره آن بدون خالص­سازی عصاره گیاهی، از قدیم رواج داشته و حتی در حال حاضر و در پزشکی مدرن از طیف وسیعی از داروهای با منشا گیاهی استفاده می­شود. گرچه تعدادی از این داروها به طور مصنوعی برای مصارف ساخته می­شوند ولی هنوز بسیاری از آنها از منابع طبیعی به دست می­آیند.
به محض اینکه اثر فیزیولوژیک یک گیاه دارویی خاص کشف شود، تلاش­ها برای یافتن خصوصیات دقیق شیمیایی ماده موثره آن (داروی گیاهی) و در پی آن، یافتن روش تولید شیمیایی این ترکیبات به طور تجارتی صورت می­گیرد.
برای تعیین خصوصیات شیمیایی و شناسایی یک متابولیت ثانویه، جداسازی آن به صورت کاملاً خالص الزامی و اولین قدم است. روش­های جداسازی ،گوناگون و مراحل آن اکثراً طولانی است.
متابولیت
هر چیزی که در واکنش‌های متابولیسم تولید می‌شود متابولیت نام می گیرد.
این مواد برای زنده‌ماندن و رشد بافت زنده مصرف می‌شوند و در اثر شکسته‌شدن انرژی تولید می‌کنند. سلول ها خصوصاً سلول های گیاهی دو دسته از ترکیبات را تولید می کنند؛ متابولیت های اولیه و متابولیت های ثانویه.

و در ادامه داریم:
متابولیت های اولیه
 متابولیت­های ثانویه
ترانس کریپتومیکس
پروتئوم و پروتئومیکس
متابولوم و متابولومیکس
فایل پاورپوینت 34 اسلاید

قیمت فایل فقط 6,600 تومان

خرید

برچسب ها : متابولومیکس , گیاهان دارویی , متابولیت فوتوسنتز , متابولیت های اولیه , متابولیت­های ثانویه , ترانس کریپتومیکس , پروتئوم و پروتئومیکس

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر