امروز: دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
دسته بندی صفحات
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق انرژی الکتریکی

دانلود تحقیق انرژی الکتریکی دسته: برق
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 43 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 14

انرژی الكتریكی در مقایسه با سایر انرژی‌ها از محاسن ویژ‌ه‌ای برخوردار است و همین محاسن است كه ارزش و اهمیت و كاربرد آنرا فوق‌العاده روز افزون ساخته است

قیمت فایل فقط 8,800 تومان

خرید

مقدمه:

انرژی الكتریكی در مقایسه با سایر انرژی‌ها از محاسن ویژ‌ه‌ای برخوردار است و همین محاسن است كه ارزش و اهمیت و كاربرد آنرا فوق‌العاده روز افزون ساخته است. بعنوان نمونه می‌توان خصوصیات زیرا را نام برد:

 1. هیچگونه محدودیتی از نظر مقدار در انتقال و توزیع این انرژی وجود ندارد.
 2. عمل انتقال این انرژی برای فواصل زیاد بسهولت امكان‌پذیر است.
 3. تلفات این انرژی در طول خطوط انتقال و توزیع كم و دارای راندمان نسبتاً بالائی است.
 4. كنترل و تبدیل و تغییر این انرژی نسبت به سایر انرژی‌ها به آسانی انجام‌پذیر است.

بطور  كلی هر سیستم انرژی الكتریكی دارای سه قسمت اصلی می‌باشد:

 1. مركز تولید نیرو (نیروگاه)
 2. خطوط انتقال نیرو
 3. شبكه‌های توزیع نیرو

تولید كه از دو قسمت تشكیل یافته است:

 • حلقه كنترل قدرت و فركانس، كه به صورت توربین می‌باشد.
 • حلقه كنترل ولتاژ، كه مربوط به ژنراتور می‌باشد.
 1. شبكه سراسری انتقال كه شامل ترانسهای قدرت با نسبت تبدیل 5/230/400kvi,11.5kv و شبكه‌ی فوق توزیع كه شامل ترانسهای 132/63kv می‌باشد.
 2. شبكه پخش انرژی الكتریكی كه در انتهایی‌ترین سیستم قدرت قرار می‌گیرد.

بمنظور تامین انرژی مورد نیاز مصرف‌كننده‌ها، شبكه‌های توزیع (فشار متوسط و ضعیف) در قسمتهای مختلف صنعتی و كشاورزی و مسكونی و عمومی (تجاری) دارای شرایط و خصوصیات معینی می‌باشند.

این شرایط كه در هر شكبه توزیع می‌باید مورد توجه قرار گیرد، عبارتند از:

 1. شرط اول تامین انرژی مورد نیاز مشتركین (بعنوان مصرف‌كننده)، این است كه شركت برق موظف است به طور دائم در طول شبانه‌روز آن مقدار قدرتی را كه مشترك درخواست نموده و مورد توافق قرار گرفته در اختیارش قرار دهد. بنابراین در انتخاب میزان قدرت و نوع شبكه و سیم‌كشی واحدهای عملیات آن بایستی دقت زیادی شود.
 2. شرط دوم جهت تامین انرژی مصرف كننده‌ها این است كه وضعیت شبكه‌ها باید طوری باشد تا در موقع خرابی یك قسمت از شبكه، در تغذیه‌ی مصرف‌كنندها وقفه‌ای حاصل نشود.
 3. عیب‌یابی سریع ناشی از عایق‌بندی (ایزولاسیون) شرط سومی می‌باشد كه در توزیع انرژی الكتریكی، باستی مورد نظر باشد. شبكه‌ها باید طوری باشد كه بتوان معایب ناشی از عایق‌بندی و پارگی خطوط و سایر معایب را فوری و بطور مطمئن پیدا كرده و بسرعت آنها را برطرف نمود.
 4. با برقراری شرایط بالا، چهارمین شرط انتخاب شبكه اینست كه مناسب‌ترین و ارزان‌ترین روش توزیع انرژی را داشته باشد، عدم رعایت موارد فوق باعث می‌شود كه اشكالات زیادی در شبكه‌های توزیع بوجود می‌آید. از افت ولتاژهای فوق‌العاده زیادتر از حدمجاز گرفته تا تلفات زیاد انرژی و از اضافه‌بار روی ترانسفورماتورها گرفته تا خاموشی‌های طولانی در سطوح وسیع.

انواع شبكه‌های توزیع انرژی الكتریكی:

بخش از سیستم الكتریكی كه بین پست‌های2kv,43kv,20kv و ترانسفورماتورهای فشار متوسط قرار دارد، سیستم اولیه نامیده می‌شود. این سیستم از مدارهایی تشكیل شده كه به آنها فیدرهای اولیه گفته می‌شود. هر فیدر شامل یك بخش اصلی یا «فیدر اصلی» كه معمولاً یك مدل سه سیمه سه فاز است و شاخه‌ها یا انشعابها كه معمولاً از فیدر اصلی منشعب شده‌اند، می‌باشند.

ممكن است در صورت لزوم انشعاب‌های فرعی از انشعاب‌ها جدا شده باشد.  ترانسفورماتورهای توزیع فشار متوسط، سه فاز بوده وتوسط فیوز فشار متوسط (فیوز CutOut) در پستهای هوایی محافظت می‌شوند. برای حفاظت ترانسهای قدرت در پستهای زمینی از دژنكتور یا سكسیونر قابل‌قطع زیر بار استفاده می‌شود.

قیمت فایل فقط 8,800 تومان

خرید

برچسب ها : انرژی الکتریکی , انرژی برق , سیستم انرژی الکتریکی , خطوط انتقال نیرو , انواع شبکه های توزیع انرژی الکتریکی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر