امروز: یکشنبه 29 اردیبهشت 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
دسته بندی صفحات
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

دانلود پاورپوینت جذام هپاتیت سرطان

دانلود پاورپوینت جذام هپاتیت سرطان دسته: پزشکی
بازدید: 11 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 440 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 25

در برخی از شرایط به عللی یك سلول تغییر شكل پیدا كرده و تبدیل به یك سلول سرطانی می شود، جذام درحقیقت یک بیماری عفونی مزمن است که به وسیله باسیل های مقاومی به نام میکوباکتریوم لپرا (Mycobacterium leprae)به وجود می آیداین بیماری بیشتر پوست، اعصاب محیطی،مخاط دستگاه تنفسی فوقانی و چشم ها گرفتار می کندولی بتدریج اعضای دیگرنیزگرفتار می شوند

قیمت فایل فقط 8,800 تومان

خرید

فهرست مطالب

مقدمه

جذام چیست؟

انتقال بیماری

انواع جذام

علائم بیماری

هپاتیت چیست؟

ویروس هپاتیت و انواع آن

سرطان چیست ؟

انواع سرطان

عوامل سرطانزا

نحوه ایجاد و انتشار سرطانها

منشاء سرطان

انواع تومور

علائم اولیه سرطان

سرطانها و تغذیه

در هر عصری از تاریخ ، بشر گرفتار ترس از یك بیماری بوده است جذام یکی از قدیمی ترین بلایایی است که بشر با آن دست به گریبان بوده است . سپس  سرطان و اینك از بیماری نوظهوری مانند ایدز رنج می برد ،اما بی شك سرطان از نگران كننده ترین این بیماریهاست و كشف راههای پیشگیری از آن هدف اصلی پژوهشگران می باشد.

جذام درحقیقت یک بیماری عفونی مزمن است که به وسیله باسیل های مقاومی به نام میکوباکتریوم لپرا (Mycobacterium leprae)به وجود می آید.این بیماری بیشتر پوست، اعصاب محیطی،مخاط دستگاه تنفسی فوقانی و چشم ها گرفتار می کندولی بتدریج اعضای دیگرنیزگرفتار می شوند.

عامل این بیماری روی اعصاب حسی پوست اثر می گذاردوآنها رامختل می کندودر نتیجه نقاط انتهایی بدن بیمار مانند دست ها وپاها بی حس می شوند.این عامل موجب می شود بیماردر سوختن یا بریدن های مکرراحساس دردنکندودر نتیجه ضایعات دایمی ایجاد شود.درادامه روندبیماری ،عفونت به زخم ها افزوده وگاهی حتی نیاز به قطع عضواحساس می شود.این درحالیست که چشم هاومخاط بینی ازدیگرنقاط در معرض خطر هستند.


حمله باکتری جذام به اعصاب چشم باعث ازبین رفتن رفلکس پلک زدن  میشود.به این ترتیب محافظ اصلی چشم درمقابل صدمات از میان برداشته می شودودرادامه ممکن است شخص دچار کوری شود.


این بیماری درهرسنی  بوجود می آیدوهردوجنس رامبتلا می کند،امادربعضی نژادها بروز بیماری درمردان بیشتراززنان است.ازنظرشغلی ،اکثریت جذامیان ایران را کشاورزان تشکیل میدهند.

جدام نوع ترواگیرداراست.دراین نوع بیماری ،فردبیماردرهرشبانه روزحدود 100میلیون میکروب جذام راازطریق ترشحات بینی خود به محیط خارج دفع می کند.باتوجه به این که عامل جذام دربدن پشه خاکی وساس هایی که از بیماران درمان نشده تغذیه کرده اند یافت می شده است.

سرطان چیست ؟

در برخی از شرایط به عللی یك سلول تغییر شكل

پیدا كرده و تبدیل به یك سلول سرطانی می شود.

سلول سرطانی شباهت زیادی به سلولهای طبیعی بدن ندارد و برای هدف خاصی ، یا وظیفه بخصوصی تقسیم بندی نمی شود. تقسیم بندی بی هدف و سریع سلولهای سرطانی در هر نقطه از بدن كه باشد به تدریج توده یا توموری تشكیل می دهد. این توده با ترشح موادی به داخل بدن و یا فشار به اعضاء مجاور موجب اختلالات عظیمی در بدن می گردد.

سلولهای سرطانی بعد از یك دوره مشخص از بین نمی روند و بدون هدف خاصی رشد می كنند. به مجموعه این توده سلولی و علائم و عوارض آنها بیماری سرطان گفته می شود.

انواع سرطان

اغلب سرطانها به سه دسته عمده تقسیم می‌شوند:

کارسینوم : شامل سرطانهایی می‌شودکه از سلولهایی که سازنده پوست هستند )مثل سرطان پوست (و یا لایه داخلی اعضا را می‌پوشانند )مثل سرطان ریه( یا سازنده غدد هستند منشا می‌گیرد.

سارکوم : این دسته سرطانهایی هستند که از بافت همبند مثل غضروف، استخوان و ماهیچه منشاء می‌گیرند. از اینرو سرطان استخوان یا سرطان ماهیچه را در هر نقطه از بدن سارکوم می‌گویند.

لوسمی و لنفوم‌ها : شامل سرطانهایی است که از سلولهای تشکیل دهنده خون و سلولهای ایمنی منشاء می‌گیرند.

سرطان‌های دستگاه عصبی مرکزی:سرطان‌هایی که در بافت‌های مغز و طناب نخاعی آغاز می‌شود.


فایل پاورپوینت 25 اسلاید

قیمت فایل فقط 8,800 تومان

خرید

برچسب ها : جذام , هپاتیت , سرطان , جذام چیست , انتقال بیماری , انواع جذام , علائم بیماری هپاتیت , ویروس هپاتیت و انواع آن , سرطان چیست , انواع سرطان , عوامل سرطان , نحوه ایجاد و انتشار سرطان ها , منشا سرطان , انواع تومور , علائم اولیه سرطان , سرطانها و تغذیه

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر