امروز: جمعه 28 دی 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
دسته بندی صفحات
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

دانلود پاورپوینت خانواده درمانی

دانلود پاورپوینت خانواده درمانی دسته: روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید: 8 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 2639 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 35

خانواده درمانی مانند بسیاری از ابداعات دیگر ، از بسترهای متفاوتی پدید آمد و نضج گرفت و به همین دلیل تعیین اینکه برای نخستین بار کجا و کی به کار گرفته شده ، مشکل است

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

تاریخچه مختصری از خانواده درمانی :
خانواده درمانی مانند بسیاری از ابداعات دیگر ، از بسترهای متفاوتی پدید آمد و  نضج گرفت و به همین دلیل تعیین اینکه برای نخستین بار کجا و کی به کار گرفته شده ، مشکل است .
Luepnitz : به اعتقاد لوپینتز اینکه خانواده درمانی در قرن بیستم ظهور کرد نشان دهنده نوعی اسطوره سازی است .


کار افرادی که اغلب از آنها به عنوان مبتکرین اولیه خانواده درمانی یاد می کنند ، بزودی کار افرادی که اغلب از آنها به عنوان مبتکرین اولیه خانواده درمانی یاد
می کنند ، بزودی حول رویکرد های خاص متمرکز شد ، که همه آنها دراین دیدگاه مشترک بودند که الگوهای تعاملی بین افراد ( بخصوص در خانواده ها )  نقش مهمی در مشکلات آنها دارد و درصورتی می توان این مشکلات را به طرز موثر حل کرد که همه افراد  خانواده در درمان شرکت جویند . هر یک از این خانواده درمانگران اولیه افرادی را تحت تاثیرقرار دادند و پیروانی یافتند که این در برخی موارد به پیدایش مکاتبی انجامید دو مکتبی که مدت کوتاهی پس از پیدایش شهرت بیشتری کسب کردند مکاتب خانواده درمانی ساختاری و خانواده درمانی راهبرد بودند  .

خانواده درمانی ساختی :
خانواده درمانی ساختی ، یعنی پیکره ای از نظریه و فنون است .که فرد در را در چارچوب محیط اجتماعی اش در نظر می گیرد . نظریه مبتنی براین اساس ، معطوف به تغییردادن سازمان خانواده است . وقتی ساخت گروه خانواده دگرگون شود ، وضعیت اعضای آن به بالتبع تغییرمی کند .در نتیجه ،تجارب و ادراک هرعضو هم تغییر می کند .نظریه "خانواده درمانی " مبتنی براین حقیقت است که انسان مجزا ومنفک از سایرین نیست .عضوی است که با گروه اجتماعی درکنش و واکنش است ، آنچه او واقعیت تلقی میکند بسته به عناصرداخلی و خارجی است .


تبیین اختلال در نظریه ساختن و جایگاه آسیب شناسی  :
وقتی ذهن همانند برون مغزی باشد که درون – مغزی فرض اینکه آسیب در ذهن فرد است ، نشان نمی دهد که جای آن در درون یا برون شخصی است .
آسیب ممکن است در درون بیمار ، در محیط اجتماعی او یادر باز خورد بین این دو باشد . درمان بر سه قاعده استوار است . اولا حیات روانی فردیک روند کاملادرونی نیست . فرد بر محیط خود اثرمی گذارد و ازآن اثر می پذیرد . قاعده دومی که زیر بنای این نوع درمان را تشکیل می دهد این است که تغییرات ساخت خانواده موجب تغییر در رفتار و فرایند درون – روانی اعضای سیستم می شود .قاعده سوم اینکه وقتی درمانگر ، بایک بیمار یا خانواده بیمار کار میکند ، رفتار خود او هم جزئی از محیط است .


فایل پاورپوینت 35 اسلاید

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

برچسب ها : خانواده درمانی , خانواده درمانی ساختی , سازمان خانواده , خانواده بیمار , درمان بیمار با خانواده

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر