امروز: یکشنبه 29 اردیبهشت 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
دسته بندی صفحات
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

دانلود پاورپوینت سندروم داون

دانلود پاورپوینت سندروم داون دسته: پزشکی
بازدید: 11 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 891 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 18

کودکان سندرم داون از مادرانی که سن آنها به هنگام زایمان پائین تر از 30 سال است یک در هر هزار و پانصد تولد و از مادران بالای 45 سال یک در هر بیست تولد می باشد

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

به طور معمول، هر کودک در زمان لقاح اطلاعات ژنتیکی خود را به وسیله 46 کروموزوم از والدین خود به ارث می برد: 23 کروموزم از مادر و 23 کرموزوم از پدر. اما در اکثر موارد بروز سندرم  داون، کودک یک کروموزم اضافه دریافت می کند و به جای 46 کروموزم، 47 کروموزم به او منتقل میشود. این ماده اضافه ژنتیکی موجب تاخیر در رشد جسمانی و عقلانی کودک می شود.  هر چند کسی به طور قطع نمی داند که چرا این حالت اتفاق می افتد و هیچ روشی برای پیشگیری از اشتباه کروموزومی که موجب این نارسایی می شود، شناخته نشده است. تا مدتها تصور می شد بیشتر مبتلایان به سندرم داون از مادران بالای 35 سال متولد شده اند، اما آمار وتحقیقات پزشکی جدید ثابت کرده است که بالا رفتن سن مادر شانس ابتلا به این سندرم را افزایش می دهد؛ اما تنها دلیل بروز بیماری نیست (میلانی فر،1384). به طور کلی درصد تولد کودکان سندرم داون از مادرانی که سن آنها به هنگام زایمان پائین تر از 30 سال است یک در هر  هزار و پانصد تولد و از مادران بالای 45 سال یک در هر بیست تولد می باشد.

ترایزومی21 : کروموزم 21 جزو کوچکترین کروموزوم های انسان است که در گروه هفتم یا G قرار دارد و این کروموزم در تمام دوران تکامل ثابت است. وجود یک کروموزوم اضافی در کنار دو جفت کروموزوم شماره 21 را ترایزومی یا سه گانگی 21 می گویند. تولد حدود 95 درصد از کودکان مبتلا به سندرم داون به علت همین ترایزومی 21 می باشد.

ترانس لوکاسیون یا جابجایی کروموزمی: جابجایی کروموزومی ( ترانس لوکاسیون ) شرایط استثنایی  دیگری است که در آن شرایط یک نوع تغییرات داخلی در بین کروموزوم ها یا بخشی از آنها صورت می  پذیرد و در نتیجه ی آن یک نوع ناهمگنی در جفت کروموزم ها بوجود می آید. این حالت در حدود 4 تا 5 درصد از کودکان مبتلا به سندرم داون ملاحظه می شود. در این  حالت اغلب کروموزوم اضافی 21 شکسته شده، به کروموزوم های  13، 14، 21 یا 22 متصل میگردد. این دگرکونی معمولاً در اثر  انتقال دو بازوی بزرگ یک کروموزوم 21 به کروموزوم 13 یا 14 یا به 21 یا 22یا18 پدید می آید.

فایل پاورپوینت 18 اسلاید

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت سندروم داون , سندروم داون , کودکان مبتلا به سندروم داون , اختلالات مربوط به سندروم داون , مشکلات سندروم داون

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر