امروز: دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
دسته بندی صفحات
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت آشنایی با ssl

پاورپوینت آشنایی با ssl دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 32 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 377 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 14

ssl ملزومات یک ارتباط مبتنی بر پروتکل امنیتی ssl قفل امنیت SSL اجزای پروتکل SSL

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

فهرست مطالب

مقدمه

ssl چیست؟

ملزومات یك ارتباط مبتنی بر پروتكل امنیتی  ssl

قفل امنیت SSL  

مكانیزم‌های تشكیل‌دهنده ssl

اجزای پروتكل SSL

شرکتهای تحت پوشش SSL در ایران 

مقدمه

بسیار واضح است که امروزه امنیت اطلاعات یکی از ضروری‌ترین مسائل در زمینه تبادل اطلاعات است. چرا که با وجود نفوذگران و دشمنانی که چه عمداً و چه غیر عمد به دنبال دستیابی به اطلاعات و خراب کردن و عوض نمودن آنها هستند، دیگر نمی‌توان تصور نمود که تمام کانال‌ها امن بوده و تبادل اطلاعات از خطر مصون می‌باشد. لذا استفاده از نرم‌افزارها و پروتکل‌های رمزنگاری در لایه‌های مختلف شبکه باعث ایجاد امنیت و صحت در تبادل اطلاعات می‌باشد. در این زمینه ابزارها و پروتکل‌های مختلفی وجود دارد که مرورگرهای اینترنت از آنها استفاده می‌کنند. ولیکن در اینجا نحوه عملکرد ابزار SSL بیان می‌گردد که اکثر مرورگرهای اینترنت آن را بکار می‌برند.

ssl چیست؟

SSL كه ازلحاظ لغوی مخفف secure Socket Layer می باشد، یک تکنولوژی استاندارد و به ثبت رسیده برای تامین ارتباطی‌‍ امن ، مابین یک وب سرور و یک مرورگر اینترنت است . این ارتباط امن از تمامی اطلاعاتی که ما بین وب سرور و مرورگر اینترنت )کاربر) انتقال می یابد , محافظت می کند تا این انتقال به صورت محرمانه و دست نخورده باقی بماند. SSL یک استاندارد صنعتی است كه  توسط ملیونها وب سایت در سراسر جهان برای برقراری امنیت انتقال اطلاعات استفاده می شود.

این پروتکل امنیتی در دهه 1990  توسط کمپانی Netscape برای اولین بار به منظور انتقال اطلاعات بصورت امن بین دونقطه در اینترنت تهیه  شد و پس از مدتی علاوه بر مرورگر Netscape Navigator و خانواده آن، مرورگر Internet Explorer نیز از آن استفاده کرد.

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

برچسب ها : ssl , ملزومات یک ارتباط مبتنی بر پروتکل امنیتی ssl , قفل امنیت SSL , اجزای پروتکل SSL

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر